Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Молодь формує майбутнє. Інтернаціональні молодіжні зустрічі у місцях історичної пам’яті в Європі»    

Трагічні сторінки історії  вчать нас, як важливо будувати мости дружби та взаєморозуміння між народами різних країн. Особливо у наш час, коли кожного дня ми отримуємо інформацію про різноманітні конфлікти з різних куточків земної кулі.

Майбутнє належить молоді, тому саме їй не слід забувати уроків історії, і робити все для того, щоб це майбутнє було мирним, а стосунки між різними народами – добросусідськими. Саме цій меті підпорядкована програма краєвого об’єднання Рейнланд м. Кельн «Молодь формує майбутнє. Інтернаціональні молодіжні зустрічі у місцях історичної пам’яті в Європі», що здійснюється під егідою Європарламенту. Концепцією та ідеєю міжнародної програми є налагодження міцного партнерства для спільного надання протягом тривалого часу різноманітних можливостей молодим людям, що мають вади або проблеми у своєму соціальному оточенні та соціально незахищеним молодим людям.

Активними учасниками цієї програми шостий рік поспіль є учні навчального закладу Кольпінг Бульдунгс-верк із німецького міста Нойс та учні Професійно-технічного училища села Яреськи. А місцем історичної пам’яті на Шишаччині обрали мальовниче село – Баранівку. Цей вибір був не випадковим, адже у роки ІІ Світової війни воно було двічі спалене, а 11 мешканців села – розстріляні за відмову видати партизан.

Тому, починаючи з 2010 року, щовесни,  Баранівка зустрічає німецьку молодь разом зі своїми постійними товаришами – учнями Професійно-технічного училища № 56 с. Яреськи. За роки ці роки, завдяки спільній праці українських і німецьких юнаків та дівчат  надіпслянське село розквітло та осучаснилось. А саме: була викладена доріжка із твердого покриття між пам’ятником скорботної матері і обеліском та біля пам’ятника Невідомому солдатові, впорядкована територія біля могили розстріляним 10 листопада 1941 року, осучаснені класи в Баранівській школі, а також встановлена огорожа біля пам’ятника Невідомому солдатові.

Та не лише спільними трудовими досягненнями запам’ятовується програма «Молодь формує майбутнє. Інтернаціональні молодіжні зустрічі у місцях історичної пам’яті в Європі». Адже Україна – це європейська держава зі своєю глибокою історією і традиціями. Тому, тут на Україні, всім нам дуже важливо донести свою національну самобутність  та історичну довершеність до закордонних гостей. З цією метою, учнів професійної школи м. Нойс щороку знайомлять з багатством та красою Шишацького краю. Це  відпочинок у козацькому таборі, що в с. Перевіз, який запам’ятався німецьким молодим людям видовищними козацькими танцями з елементами боротьби, катанням на конях та човні, стрільбою з лука та вечірньою ватрою.

Учні Професійно-технічного училища щоразу намагаються створити дружню атмосферу для  комфортного перебування своїх закордонних товаришів на Україні. Для цього молоді люди проводять спортивні ігри, запрошують гостей на відпочинок до річки Псьол, влаштовують наметові містечка.

Програма «Молодь формує майбутнє. Інтернаціональні молодіжні зустрічі у місцях історичної пам’яті в Європі» передбачає, також, відвідання Німеччини учнями нашого Професійно-технічного училища, для переймання досвіту роботи від закордонних колег та збільшення свого професійного рівня.  Тому, ось уже шосте літо поспіль учні ПТУ № 56 с. Яреськи є постійними гостями навчального закладу Кольпінг Бульдунгс-верк, що в німецькому місті Нойс. Згодьтесь, що в теперішній важкий соціально-економічний час не кожна молода людина зможе побувати закордоном, щоб отримати підвищення свого професійного рівня, побувати на екскурсіях та розважитись.

Наші учні разом з учнями професійної школи працювали на практичних заняттях з металообробки, де показали гарні результати та високий рівень професійної майстерності. А на практичному занятті з професії «Кухар. Кондитер», наша делегація готувала українські національні стави (борщ,  пампушки з м’ясом та узвар), приємно здивувавши цим закордонних колег.

Працівники  професійної школи та організатори проекту намагаються побудувати дозвілля української молоді під час перебування в Німеччині таким чином, щоб духовно та морально її збагатити. Тому учні ПТУ № 56 с. Яреськи отримують унікальну можливість відвідати знамениті Кельнський та  Бонський кафедральний собори, Замок Куфюста, побувати у справжньому європейському паркові атракціонів, відвідати музей історії на місці колишньої штабквартири гестапо.

 

2017 рік - проект триває. У травні Яресьок завітала делегація з 5 учнів. І знову німецькі та українські молоді люди пліч-о-пліч працювали на теретирії Баранівської громади. Цього року було побудовано паркан біля профілакторію.  

Ніщо так не згуртовує, як спільна праця. І це дійсно так, адже за 10 днів спільної роботи учні  навчального закладу Кольпінг Бульдунгс-верк із німецького міста Нойс та учні Професійно-технічного училища села Яреськи стали справжніми друзями.

А вже в липні, Німеччина гостинно зустрічала Яреськівських учнів, які отримали назабутні враження від поїздки до своїх закордонних друзів.